Новоосновано еколошко удружење „Може боље“ представило је данас Народну иницијативу за увођење екологије као изборног предмета у основним школама у циљу бољег разумевања неопходности заштите и очувања животне средине. У име Града Крагујевца промоцији је присуствовао Стефан Никезић, члан Градског већа за унапређење и заштиту животне средине.

Циљ деловања ове организације усмерен је на све области заштите животне средине, очување природних ресурса и подизање еколошке свести код људи, почевши од најранијег узраста, због чега је оваква иницијатива и покренута – објашњава Владан Перовић, председник Скупштине Удружења грађана „Може боље“. Након оснивања иницијативног одбора, отпочеће се са прикупљањем потписа за подршку иницијативи за увођење екологије као изборног предмета у школама.

Овакву иницијативу поздравио је и Стефан Никезић, члан Градског већа за унапређење и заштиту животне средине истакавши да је важно деци од најранијег узраста говорити о важности очувања животне средине и учити их одговорном понашању према природи. ЈКП „Шумадија“ у континуитету спроводи едукативне радионице о рециклажи које се одржавају у крагујевачким вртићима.

Сматрамо да је ова иницијатива добра и да је важно да екологија буде изборни предмет у свим школама.

Не желимо да наша деца дођу у ситуацији у какву смо ми дошли данас, да наша акомулација Гружа са које се Крагујевчани снабдевају пијаћом водом буде угрожена. Ми желимо да заштитимо интересе нашег града и то ћемо чинити у наредном периоду  јер не желимо да нашој деци оставимо овај проблем у наслеђе – казао је Никезић.