Функционисање образовног система и сарадња Града Крагујевца са свим установама почев од предшколских до високообразовних институција, презентација Средње школе са спортским програмом ’’Сас Адалберт’’ из Тргу Муреша из Румуније, побратимске сарадње са ОШ ’’Чех Карољ’’ из Аде, представљање Прве крагујевачке гимназије, неке су од тема образовне трибине  одржане поводом 40 година постојања и рада ОШ ’’Драгиша Михаиловић’’. Трибина о системима образовања, одржана у свечаној сали најстарије српске гимназије, прва је активност у оквиру сарадње озваничене прошлогодишњим потписивањем протокола крагујевачке основне школе и Средње школе са спортским програмом из Румуније.

Размена образовно васпитних искустава и идеја и свега што чини образовање у основи, унапређује квалитет рада школа и пракси.  Сарадња са образовним институцијама из региона је добар начин за то. Град Крагујевац подржава успостављање сарадње школа као што је случај са основном школом која данас обележава 40 година постојања и школе из Румуније, казао је Душан Алексић, члан Градског већа за образовање и позвао и друге крагујевачке школе да раде на развоју међународне сарадње и успоставе контакте  са школама у региону.

Од потписивања Протокола о сарадњи у протеклих годину дана, пратећи слична интересовања и све оно што нам је заједничко са школом из Румуније, правили смо стратегију за развој будуће сарадње а данас смо на панелу то и представили поред обраде актуелне теме припреме ученика за завршни матурски испит, казао је Далибор Тврдишић директор школе коју похађа нешто више од 500 ученика а која је са радом почела 1984. године.

Свечаном академијом одржаном у просторијама школе, коју су за госте из Румуније, представнике Града, Школске управе, Центра за стручно усавршавање, директоре и наставнике других школа, припремили наставници и ученици, обележено је 40 година постојања школе у Станову.