Радови на тампонирању локалних и некатегорисаних путева који се изводе опредељеним средствима Града Крагујевца за ову годину почели су у селу Велики Шењ.

Претходних дана извршена анализа улагања ове врсте у свих 56 села колико их је укупно на територији града Крагујевца на основу које је закључено да је Велики Шењ једно од пар села у којима годинама није ништа рађено, рекла је др Снежана Живановић Катић, члан Градског већа за равномерни и одрживи развој села и града, која је данас обишла радове.

Што се тиче броја становника којих је у Великом Шењу укупно 281, ово је мало село, али по територији је велико и има много засеока и атара. Више од 10 година у њему није било ове врсте радова и зато је то прво село где смо најпре почели да радимо засеок Недељковић, а данас су машине у засеоку Думаче, додала је Катић. У овом кварталу у Великом Шењу биће урађено око два километра тампонских путева а када се радови у овом селу заврше, машине ће прећи у Каменицу, а затим у Горње Грбице. Трудићемо се, рекла је Катић, да направимо дугорочне планове како би свако село знало шта може да очекује по питању радова на путној инфраструктури у овој години и додала да је Град определио средства, а колико ће бити уложено зависи пре свега од захтева Савета месних заједница и мишљења надзора.