Екипе ЈКП „Шумадија“ данас изводе радове на уређењу атарских путева у селу Јовановац. Радове је обишла др Снежана Живановић Катић, члан Градског већа за равномерни и одрживи развој села и града и том приликом истакла колико је људима са села важно да путеви које свакодневно користе како би тракторима пришли својим њивама буду уређени и проходни.

Град Крагујевац у склопу планираних средстава за путну инфраструктуру сваке године планира и део средстава који се улаже у уређење атарских путева. За ове намене годишње се потроши око четири милиона динара, а радови се изведу у 10-15 села. Ову сезону смо кренули радовима у селу Цветојевац где је претходних дана урађено око 20 километара атарских путева, а исто толико очекујемо и у Јовановцу, селу у коме се машине тренутно налазе. Да би испоштовали свако село које је поднело захтев преко Месне заједнице, донели смо одлуку да булдожери буду ангажовани 30-50 радних сати на нивоу села, казала је Катић, додавши да је та сатница довољна за 20-25 километара атарских путева, а зависи од величине села, територије и путева које треба урадити.

Она је подсетила да је дужност и законска обавеза сваког мештанина села да прокрчи пут поред своје парцеле и нагласила да за сада инспекција неће примењивати казнене мере, већ желе да апелују на људе да се организују и посеку растиње. То је битно њима, али и нашој механизацији, јер кад машина наиђе на пут обрастао растињем ризикује да се поквари. Зато планирамо да спроведемо акцију, могуће такмичарског карактера, како би сеоска заједница урадила нешто по том питању, јер само договором и заједничким радом можемо да решимо нагомилане проблеме којих је на сеоском подручју много и побољшамо услове за живот и рад људи са села, поручила је Катић.

Подсетивши да више од три деценије нису добили багер да уреди путеве, мештани Јовановца су захвалили градоначелнику и локалној самоуправи што су им то коначно омогућили и изразили наду да ће се овај вид сарадње наставити.