У згради Градске управе данас су закључени уговори са крагујевачким спортским организацијама и удружењима којима су додељена средства за финансирање/суфинансирање годишњих програма у области спорта за 2024. годину.

Носиоцима програма уговоре је уручио Предраг Стевовић, члан Градског већа за спорт, похваливши њихов досадашњи предани рад и постигнуте резултате.

Град Крагујевац ће увек стати иза својих спортских клубова и удружења који су од општег интереса за локалну самоуправу и чија постигнућа показују шта су радили у претходном и шта од њих можемо да очекујемо у наредном периоду. За такве клубове Град сваке године издваја озбиљна новчана средства, а ове има могућности да их подржи још јачим финансијским програмом, рекао је Стевовић, нагласивши да је у буџету Града Крагујевца за ову годину у те сврхе опредељено 47.850.000,00 динара кроз редовни и 1.250.000,00 динара кроз ванредни програм. Сигуран сам да ће наши клубови наставити да оправдавају ову подршку као што то већ чине, казао је он и навео пример Рвачког клуба „Крагујевац“ који има првог квалификованог олимпијца из Крагујевца за Олимпијске игре 2024 у Паризу. Тако озбиљан резултат даје нам за право да Крагујевац назовемо центаром спорта, бар на порстору јужно од Саве и Дунава, али и шире, оценио је Стевовић.

Уговоре о додели средстава из буџета Града Крагујевца за годишње програме којима се остварују потребе и интереси грађана у области спорта за 2024. годину је потписало 60 организација и удружења.