Градски савет за запошљавање који је конституисан на данашњој седници разматрао је Предлог нацрта програма запошљавања града Крагујевца за период 2024 – 2026. године са Предлогом мера активне политике запошљавања за 2024. годину.

Према речима Саше Соковића, начелника Одељења за локални економски развој и привреду, с обзиром на то да је Град Крагујевац имао квалитетан трогодишњи документ локалне политике запошљавања за период 2021 – 2023. године, имао је задатак да га сходно новим законским регулативама и  стратегијама запошљавања Владе Републике Србије, уподоби и прилагоди новим трендовима на тржишту рада, новој демографској слици, образовној структури становништва, програмима организација које партнерски учествују у програмима запошљаваља, као што су Развојни бизнис центар, Регионална агенција за економски развој Шумадије и Поморавља, Бизнис иновациони центар и др.

Укупна средства која ће бити издвојена ове године за програме запошљавања износиће преко 20 милиона динара.

С обзиром на то да мере које се највише користе на нивоу Србије су самозапошљавање, запошљавање особа из категорије теже запошљивих лица и јавни радови за особе са инвалидитетом, нисмо хтели да одступамо од проверене праксе тако да ће Град Крагујевац и у наредном периоду посветити пажњу баш овим трима категоријама. Град Крагујевац је прошле године издвојио близу 10 милиона динара за програме запошљавања. И ове године је планиран отприлике исти износ с тим што та средства нису једина. Овај програм спроводимо уз суфинансирање са Националном службом за запошљавање која даје још 8 милиона динара, а у плану је успостављање сарадње са једном фондацијом која ће нам помоћи у финансирању програма самозапошљавања особа са инвалидитетом као и предузећа која запошљавају та лица – објашњава Соковић.