У згради Градске управе данас је уручено 130 уговора грађанима а у оквиру програма подршке енергетске сенације кућа и станова који заједнички реализују град Крагујевац и Министарство рударства и енергетике. Уговоре је у име града Крагујевца уручио заменик градоначелника Дејан Ружић подсетивши да је крајем прошле године  уручено 199 уговора.

Град Крагујевац је у 2023. години за мере енергетске санације у домаћинствима обезбедио 20 милиона динара, а ресорно министарство 30 милиона. Укупна вредност друге групе уговора која је данас уручена је 51.180.000 динара, од чега је вредност субвенција 21.600.000 динара, док је учешће грађана 29.500.000 динара. Највеће интересовање, истакао је Ружић било је за замену столарије (120 уговора), што је, подсетивши на то да је и 2022.године била слична ситуација, реално очекивати имајући у виду да је на старим стамбеним објектима столарија дотрајала и није енергетски ефикасна. Друга мера која је изазвала највеће интересовање је набавка котлова на гас и цревне мреже а остале субвенционисане мере су котлови на пелет, топлотне пумпе, соларни панели, изолација.

У сарадњи са ресорним министарством град Крагујевац је претходних година радио и на енергетској санацији јавних објеката, а пре свега школа како би деца имала адекватне услове за школовање и своју будућност . Енергетски су, подсетио је Ружић, саниране основне школе Станислав Сремчевић, Прота Стеван Поповић у Чумићу, Радоје Домановић, Мирко Јовановић и Драгиша Луковић Шпанац, а укупна вредност издвојених инвестиција за енергетску ефикасност од 2017. године у јавне објекте до данас је 291,3 милиона динара од чега је Министарство рударства и енергетике уложило 112,5 милиона а град Крагујевац 178,7 милиона динара.

Свака мера енергетске санације од замене прозора и врата, побољшања изолације, замене котлова, уградње соларних панела помаже у смањењу потрошње енергије и побољшању квалитета животне средине. Са истим мерама планирамо да наставимо и у наредном периоду, поручио је Ружић истакавши да је ресорно министарство објавило нови позив за чије је учешће град Крагујевац у буџету издвојио нових 15 милиона.