Отварањем падел терена, Спортски центар Пампас у Доњој Трнави, надомак Крагујевца, од овог викенда постао је богатији за још један спортски садржај који локалном становништву и Крагујевчанима пружа прилику за рекреацију и уживање.

За отварање терена за падел Братислав Милановић, оснивач СЦ Пампас и MIND групе одлучио се јер је то спорт који у свету брзо расте а код нас га нема. „Све што нема а брзо расте, нама треба да би држали корак са развојем, спортом и светом“. Решили смо да правимо догађаје који нису свакодневни, јер у овом региону има доста потенцијалних спортиста, који сутра треба да изађу као спремни такмичари, додао је он подсетивши да СЦ Пампас има школицу фудбала са 80- оро деце, да на њиховом терену играју Дивљи вепрови, Супер лига жена у фудбалу, клуб Доња Трнава и да се одржавају различите манифестације. У наредних пет година у плану је да СЦ Пампас има спортску дворану, теретану, базен, смештај али смо за почетак хтели да направимо терен за најбржи растући спорт – падел, али и да поставимо вештачку траву на терену за мали фудбал који задовољава све ФИФА стандарде. Деца из овог краја су много значила за развој индустрије и бизниса којим се бавим и то желим да им да вратим. Жеља нам је, истиче Милановић, да унесемо културу спорта коју чини спектакл, љубав, догађај, уживање, дружење са породицом, младих и старијих и због тога сам поносан што имамо прилику да радимо нешто што је мало другачије, што наш крај чини богатијим и што радимо оно што волимо.

Падел терен на Спортском центру ,,Пампас” опремљен је врхунском опремом и пружа идеалне услове за игру, како рекреативцима тако и професионалцима. План центра је да у будућности понуди обуке и радионице за оне који желе да науче или унапреде своје вештине у овом динамичном спорту који комбинује елементе тениса и сквоша.

Својом индустријом Братислав Милановић учинио је много за развој нашег града и региона, а континуирањем улагањем чини доста и за развој спорта, Иако је град Крагујевац и сам планирао изградњу падел терена, драго нам је што нас је Милановић предухитрио имајући у виду да на терену СЦ Пампас играју Дивљи вепрови, Раднички и друге спортске организације које увек траже једно овако лепо место за своје активности и такмичења, рекао је Предраг Стевовић, члан Градског већа за спорт. Крагујевац ће наставити да прати овакве трендове јер смо као град на спортској мапи Србије препознатљиви пре свега по резултатима, додао је он, истакавши да сва четири колективна спорта у СПД „Раднички“ играју Супер лигу, а  ФК „Раднички“ постиже историјске резултате. Због свега тога наставићемо улагање у спорт, подизање нивоа основне спортске инфрастрктуре, изградњу капиталних инфраструктурних објеката и свега осталог што Крагујевац, као велики град треба да има, поручио је Стевовић.