Помоћник градоначелника за омладину и сарадњу са Универзитетом Стефан Јовановић организовао је пријем за студенте који ће стручну праксу похађати у градским управама. Програм пружања подршке јавне управе високошколским установама у процесу образовања на иницијативу Министарства државне управе и локалне самоуправе организује се трећу годину за редом.

Пријему у згради Градске управе присуствовали су представници градских управа у којима ће студенти обављати праксу и Центра за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Крагујевцу.

У складу са Споразумом који је потписан 2022. године између Града Крагујевца и Универзитета, пракса ће трајати четири недеље по четири сата дневно. Ове године 25 студената Правног, Економског, Агрономског, Природно – математичког и Факултета инжењерских наука, уз подршку супервизора из градске управе у којој обављају праксу али и од професора са матичног факултета, стећи ће практично знање и искуство.

За прву групу студената пракса је почела данас док ће друга, праксу обавити у другој половини маја.