Јавна набавка за извођача радова на изградњи терена за мале спортове у селу Дреновац величине 680 квадратних метара је у току и врло брзо очекујемо да добијемо извођача, рекао је Предраг Стевовић члан Градског већа за спорт који је данас обишао ово село и са представницима Савета месне заједнице разговарао о будућој изградњи.

За реконструкцију спортских терена и дечијих игралишта град је ове године издвојио девет милиона, а за изградњу нових, чије су локације већ опредељене, 10 милиона динара. Једна од њих и прва у овој години је и изградња спортског терена за мале спортове у Дреновцу, казао је он и најавио да ће и ове године акценат бити на спортској инфраструктури у приградском и сеоском подручју. Сигуран сам да ће и ово игралиште одмах по избору извођача, а очекујемо да то буде Предузеће за професионалну рехабилитацију и запошљавање ОСИ Шумадија доо, бити завршено у предвиђеном року. Намера нам је да изградњом спортског терена деци и младима понудимо избор и пажњу са друштвених мрежа усмеримо на спорт и спортске активности  и постане  место њиховог окупљања и дружења.

Ограђени терен са асфалтном подлогом са головима и кошаркашком конструкцијом имаће све оно што има било који терен у самом центру града, а уложићемо 600 хиљада динара без ПДВ-а док ће део средстава за изградњу донирати привредник из Дреновца  Кубик, казао је Стевовић, члан Градског већа.

Јелена Ђоковић, председник Савета месне заједнице Дреновац каже да у селу има око 80 кућа и преко 400 становника. Будући да је на десет километара од Крагујевца, велики број мештана живи овде а ради у граду, каже она и захваљујући се граду на подршци за изградњу терена истиче да ће игралиште бити од великог значаја не само за младе већ за све старосне групе и да ће поред функционалне имати и естетску вредност.