Након консултација са шефовима одборничких група, председник Скупштине града, Ивица Момчиловић заказао је прву редовну седницу Скупштине града за среду, 24. април.

Материјал ће бити прилично обиман али је суштина да су све одлуке процедуралног карактера и везане за функционисање установа културе, усвајање програма пословања, извештаја о раду, финансијских планова. Оно што је за Крагујевчане најинтересантније је одлука о додели Ђурђевданске награде града Крагујевца. На дневном реду ће се наћи и програми везан за очување и заштиту јавног здравља Крагујевчана који су важни јер кроз њих контролишемо и квалитет воде за пиће на јавним чесмама, храну са градских тржница, нутритивну и енергетску вредност оброка из колективне исхране деце и одраслих – казао је Момчиловић.

Председник Скупштине града захвалио се представницима свих политичких партија које учествују у раду градског парламента на конструктивном приступу у договорима у вези са партиципацијом у скупштинским одборима, тако да ће се и одлука о формирању скупштинских одбора, која је важна како за функционисање града тако и за транспарентност у раду, наћи на дневном реду предстојеће седнице.