Одлуком чланова Градског већа расписан је Јавни конкурс за финансирање или суфинансирање пројеката, програма и манифестација у култури из буџета града Крагујевца за 2024. годину. Јавни конкурс објављен је данас на званичном сајту града Крагујевца, као и у листу „Српски телеграф“.

Јавни Конкурс се расписује за финансирање или суфинансирање пројеката, програма и манифестација у култури, као и пројеката уметничких, односно стручних и научних истраживања у култури за 11 области културне делатности међу којима су музика, ликовне, примењене и визуелне уметности, дизајн, уметничка фотографија и архитектура, позоришна и филмска уметност, дигитално стваралаштво, научноистраживачке и едукативне делатности у култури. По овом Јавном конкурсу расподелиће се средства у висини од 42,5 милиона динара, планирана Одлуком о буџету града Крагујевца за текућу годину.

Рок за подношење пријава на конкурс је 30 дана од дана објављивања односно закључно са даном 20. мај 2024. године.

Додатне информације по овом Конкурсу се могу добити радним данима у времену од 09.00 – 15.00 сати, у надлежној градској управи – Одељењу за културу и информисање и то:

- на телефон 034 /302 288 и

- на mail адресу kulturakonkurs@kg.org.rs