Свечаном академијом уприличеном у Позоришту за децу и младе, у присуству представника Града, Школске управе, пријатеља, родитеља, наставника и бивших и садашњих ученика, ОШ ’’Светозар Марковић’’ обележила је 61. годишњицу рада и постојања.

Истичући да је ОШ ’’Светозар Марковић’’ једна од сређенијих школа  у коју је град доста улагао, како у матичну тако и у издвојена одељења у Великим Пчелицама, Јовановцу и Горњој Сабанти,  Душан Алексић, члан Градског већа за образовање је рекао да ће у договору са управом школе у томе и даље наставити. Успеси које  школа постиже резултат су заједничког  рада наставника и ученика. Град је ту да им обезбеди  услове и да пратећи и промовишући њихове успехе, мотивише да даље напредују.  Колективу школе, запосленима, ученицима и родитељима Алексић је у име града честитао Дан школе и подсетио да су годишњице прилика за сумирање успеха и резултата али и за планирање будућих активности.

Наредне године школа ће бити богатија за 137 првака, рекла је директорка школе Татјана Маринковић и с поносом истакла успехе које су ученици постигли на такмичењима, бројне спортске и културне активности и секције. У протеклом периоду много тога смо урадили за школу у сарадњи са Градском управом, али због повећања броја ученика недостаје нам још простора и планирамо да обновимо и адаптирамо део школе. Школа броји преко 900 ученика и три издвојена одељења, а препознатљиви смо по пливању и тенису за ученике  првог и другог разреда  и дневном боравку и за трећи разред, истакла је директорка Маринковић и додала да су ове године прославу Дана школе увеличали  гости из Републике Српске, ученици из Бања Луке.