Такмичење „Пажљивкова смотра“ за децу предшколског узраста и основце млађих разреда које се организује у циљу подизања безбедности деце и пешака у саобраћају почело је данас у ОШ „Станислав Сремчевић“. Данас су се такмичила деца предшколског узраста која су кроз игру била у прилици да науче правила понашања у саобраћају а победу је однела екипа вртића „Чуперак“. У име града Крагујевца, такмичењу је присутвовала Маја Ангеловска, чланица Градског већа за комуналне послове.

Други пут за за редом Крагујевац учествује у највећем едукативном пројекту „Пажљивкова смотра“ са 15 основних школа, две предшколске установе и осам вртића, рекла је Маја Ангеловска. Оно што је битно, деца ће током трајања овог пројекта на један занимљив начин, забаву и игру усвајати постојећа и стицати нова знања. Један од циљева Града и Севета за безбедност у саобраћају у овој години је унапређење собраћајне културе и саобраћајног образовања које је веома битно код деце, због чега је битно приступити и активностима на прилагођавању саобраћајног окружења, односно уређењу зона школа, казала је Ангеловска.

Такмичење сутра настављају прваци, док ће у среду оно што знају о саобраћају показати ученици другог разреда основних школа. Победници такмичења ићи ће на регионално такмичење које се одржава у мају.

Иначе на републичком такмичењу прошле године,на коме је учествовало преко 90.000 деце из 71 локалне самоуправе, ученици крагујевачке ОШ „Милоје Симовић“ освојили су прво место.