Поводом обележавања Дана планете Земље у партнерској организацији ЈКП „Шумадија“, Института за јавно здравље, Музичке школе „Др Милоје Милојевић“, ТУШ „Тоза Драговић“ у дворишту Геронтолошког центра засађене су саднице четинара, спиралних и окгруглих туја и црвенолисних шљива.

Активност спроведена у сарадњи градског предузећа, Института и средњих школа, поводом Дана планете Земље, подудара се са оним што смо радили и што ћемо наставити и убудуће а то је пошумљавање и озелењавање нашег града креирањем зелених оаза и паркова како бисмо имали што лепше зелене амбијенте у којима проводимо слободно време, казао је Стефан Никезић, члан Градског већа за унапређење и заштиту животне средине који је у име града присуствовао акцији. Никезић је подсетио на то колико је битно да оваквим и сличним активностима подижемо свест јавности, почев од најмлађих па до настаријих суграђана, о важности заштите и очувања животне средине, најавивши потписивање уговора са Министарством заштите животне средине за пројекат пошумљавања у вредности од 1, 25 милиона динара. Овим ћемо наставити са трендом креирања зелених оаза, поручио је он.

У оквиру активности на пољу екологије ЈКП Шумадија као друштвено одговорно предузеће садњом 40 округлих и спиралних туја, црвенолисних шљива у комплексу Геронтолошког центра, са најстаријим суграђанима обележавамо Дан планете Земље, казао је Марко Вујновић директор ЈКП Шумадија и подсетио да је Сектор нискоградње недавно у овом комплексу урадио стазе. Вујновић је најавио да ће се акција чишћења око језера и самог језера у Шумарицама, одложена због лошег времена, одржати наредног викенда.

Директорка Геронтолошког центра Катарина Тричковић каже да се активности за стара лица у Центру са различитим институцијама организују најмање једном недељно и да је након обележавања Дана планете земље, следеће у плану обележавање мајских празника. У центру је на смештају 319 корисника а капацитет Геронтолошког центра је 336.