Пут је пробијен и добрим делом посут од самог кампа, одакле су и започети радови. Посебно је задовољство што ће се већ после празника кренути са радовима на путној конструкцији, а да се прва два километра асфалта, како су најавили извођачи, очекују већ у августу ове године, казао је градоначелник Крагујевца Никола Дашић приликом обиласка радова на изградњи прве фазе Северне обилазнице која обухвата пет километара.

О Северној обилазници се причало деценијама а она се данас гради као значајан стратешки пројекат, јер је инфраструктура та која покреће развој региона и то не само нашег, додао је он подсетивши на то да ће се захваљјући овој брзој саобраћајници растеретити град од теретног саобраћаја и смањити загађење ваздуха. Северна обилазница утицаће и на развој индустрије имајући у виду да је уз њу планирана нова индустријска зона са свим потребним инфраструктурним условима за инвеститоре. Прошле године у Крагујевцу је било око 14 000 незапослених, а данас је близу 11.500. На нама је да се боримо да се сви они запосле и да Крагујевац постане брзорастући град који ће да окрене точак миграција, поручио је Дашић.

У току су земљани радови на изградњи прве фазе Северене обилазнице у дужини од пет километара и то од постојеће брзе саобраћајнице Крагујевац – Баточина до будуће петље која ће се одвајати за планирану индустријску зону у Цветојевцу. Земљани радови обухватају рашчишћавање терена, припрему подлоге, копање канала, изградњу насипа а након тога очекујемо радове на путној структури, рекао је Дејан Ружић, заменик градоначелника оценивши да се радови одвијају по предвиђеном динамичком плану извођача. Он је додао да је обавеза извођача да упоредо са изградњом прве фазе ради на припреми пројектно техничке документације за преосталих 17 километара брзе саобраћајнице.

Према уговору који је потписан између Министарства грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре и извођача радова а то је конзорцијум који предводи „Србија аутопут“ завршетак изградње Северне обилазнице предвиђен је за 48 месеци односно крајем 2027.године.