Градско веће донело је закључак за расписивање и објављивање јавних позива за подношење захтева за доделу подстицајних средстава за реализацију мера подршке за спровођење пољопривредне политике и политике руралног развоја за територију града Крагујевца у 2024. години.

Објављено је 10 јавних позива и то: за подношење захтева за регресирање репродуктивног материјала у 2024. години – првог вештачког осемењавања уматичених крава и јуница; за подношење захтева за доделу подстицајних средстава у 2024. години за инвестиције у физичку имовину пољопривредних газдинстава - набавку нових трактора и нове тракторске прикључне механизације; набавку нових машина и опреме за сточарство; подизање и опремање пластеника; подизање нових вишегодишњих засада воћака и винове лозе; набавку нове опреме за наводњавање; набавку приплодних грла говеда, оваца, коза и свиња које се користе за производњу меса и млека; набавку нове опреме за пчеларство; за подношење захтева за управљање ризицима – суфинансирање осигурања усева, плодова вишегодишњих засада и животиња и јавни позив за подношење захтева за доделу подстицајних средстава у 2024. години за промотивне активности у пољопривреди и руралном развоју.

Средства за реализацију у укупној висини 80.000.000,00 динара планирана су Одлуком о буџету града Крагујевца за 2024. годину са циљем започињања поступака у којима би се одобрила подстицајна средства за стимулисање пољопривредне производње, набавку квалитетних грла и обнављање пољопривредне механизације а ради повећања продуктивности и квалитета пољопривредне производње, као и смањења ризика од елементарних непогода.

Образац захтева може се преузети у Одељењу за пољопривреду, рурални развој и робне резерве Градске управе за развој и инвестиције, канцеларијa 406/IV спрат, као и на пријемном шалтеру зграде органа Града, или са званичне интернет странице града Крагујевца www.kragujevac.ls.gov.rs.

Детаљне информације, као и додатна појашњења по јавним позивима могу се добити у канцеларији 406/IV спрат, зграда органа Града, Трг слободе 3, Крагујевац, сваког радног дана непосредно или на телефон: 034/306 -187 од 8 до 15 часова.

Заинтересовани пољопривредни произвођачи захтеве за подстицајна средства по јавним позивима могу да поднесу почев од 7. маја 2024.

Детаље јавних позива можете погледати или их преузети и на овом ЛИНКУ.