Прва редовна седница Скупштине града Крагујевца ушла је у 16. сат рада и наставиће се, рекао је председник Скупштине града Крагујевца Ивица Момчиловић. Све одлуке које су планиране усвојеним дневним редом биће донете јер су важне, без обзира на то колико ће времена бити потребно. Изабрани смо од стране грађана да радимо и обезбедимо да Град функционише јер су на дневном реду поред осталог одлуке које се тичу заштите здравља грађана, функционисања установа али и одлука о додели „Ђурђевданске награде“ која је ствар престижа у Крагујевцу.

Иначе, одборници градског парламента су до сада усвојили Предлог одлуке о престанку мандата одборника Скупштине града, Предлог решења о образовању сталних радних тела Скупштине града Крагујевца и Предлог одлуке о усвајању Стратегије развоја урбаног подручја града Крагујевца и општина Баточина, Лапово, Рача, Кнић, Топола и Аранђеловца.