Члан Градског већа за  унапређење и заштиту животне средине, Стефан Никезић, данас је у згради Градске управе приредио пријем за учеснике међународног Ерасмус пројекта „RunCycle – ReCycle“ који се у организацији крагујевачког Еколошког удружења фанова кампова одржава од 26. до 30. априла у селу Аџине ливаде. Пројекат се реализује под окриљем Erasmus Small-Cooperative Pratnership и за циљ има да кроз спортске активности промовише заштиту животне средине и здрав начин живота, а нашој заједници пружа додатни потенцијал за развој међународне сарадње у области спорта и екологије.

Град Крагујевац константно улаже у заштиту животне средине и покушава да од најмлађег доба нашим суграђанима усади свест о томе колико је важно водити рачуна о животној средини и екологији како бисмо сви живели у бољем и лепшем окружењу. Данас имамо прилику да угостимо младе људе из Бугарске, Шпаније и Србије који ће у наредних пет дана кроз овај еколошки пројекат повезати спорт и рециклажу, тему на коју наш град ставља посебан акценат, рекао је Никезић. Он је подсетио да је Крагујевац први у Србији поставио рецикломате којих је укупно пет на територији града, као и да имамо 150 такозваних стаклених звона – контејнери за одлагање стакла на различитим локацијама, док је у циљу подизања еколошке свести ЈКП Шумадија оформила едукативни тим који организује радионице у вртићима.

За нас је битно да се пројекти овог типа што чешће организују, а Еколошко удружење фанова кампова то чини из године у годину, сваки пут са неком другом државом, доприносећи тако и промоцији Крагујевца у иностранству, поручио је Никезић.

Учесници пројекта ће кроз два интензивна петодневна тренинг курса представити проблеме са којима се суочавају у свом окружењу и заједнички покушати да изнађу најбоља решења. Други је планиран за септембар и биће одржан у Бургасу.