Деценију постојања Саветовалиште за потрошаче Крагујевац обележило је у Свечаном салону зграде Градске управе, одакле су и пре десет година озваничили почетак рада. Свечаности на којој су у име Организације потрошача Крагујевца уручене захвалнице за изузетан допринос и континуирану подршку Саветовалишту током десет година рада, Министарству унутрашње и спољне трговине Републике Србије и граду Крагујевцу, присуствовали су бројни сарадници из институција, установа, предузећа и приватних компанија.

Организација заштите потрошача Крагујевац је прави визионар за кога је потрошач стварно потрошач, јер без обзира на то да ли је реч о спору вредном хиљаду или милион динара сваком проблему приступају на професионални начин, рекла је Вишња Ракић, помоћница министра за унутрашњу и спољну трговину и додала да Организација такође, има драгоцен допринос у изради закона и подзаконских аката које израђује министарство, јер су на основу њихових предлога и сугестија многа унапређена. Говорећи о правима потрошача која се и даље крше, Ракић је казала да иако постоји опадајући ниво у Националном регистру потрошачких приговора, трговци и даље нису свесни свих својих обавеза због чега је потребно едуковати трговце и пружаоце услуга, јер кад они познају закон, потрошачи неће имати проблем.

Честитајући деценију успешног рада, Радомир Ерић, члан Градског већа за привреду  рекао је да је Крагујевац увек био отворен за све нове идеје, а отварање Саветовалишта за потрошаче пре десет година била је нова идеја коју је град препознао и подржао максимално. Бенефити које грађани остварују кроз Саветовалиште су веома значајни за заштиту њихових потрошачких права, али и за наша предузећа која могу доћи до сазнања шта се дешава на тржишту, а привредници да открију како доћи до задовољства потрошача, додао је Ерић, нагласивши да ће Град наставити да подржава рад Саветовалишта и финансијски и логистички.

За десет година постојања најважније је то што су Крагујвчани и Крагујевчанке добили поуздано место где могу да заштите своја потрошачка права и добију савет, рекао је Зоран Николић председник Организације потрошача Крагујевац.  У свакодневној пракси људи често долазе без икаквих најава, понекад буде и редова испред канцеларије што нам говори да смо остврили циљ, а то је да будемо доступни и да им покажемо да уз одређену стручну помоћ могу да добију све што треба. Саветовалиште је помоћ за самопомоћ, рекао је Николић појаснивши да је најважније да се потрошачу укаже на његова законска права и да се наоружа знањем које ће применити код трговца када следећи пут буде имао проблем. У циљу превенције која недостаје, а да се не би лечиле последице већ спречио узрок, Николић је позвао све суграђане и суграђанке да контактирају Организацију потрошача Крагујевца и питају све што их занима пре него што се било шта догоди.