У згради Старе скупштине, одржана је Свечана седница Скупштине града на којој су уручена највиша признања града, Годишње награде града Крагујевца - Ђурђевданске награде. Свечаној седници присуствовали су Славица Ђукић Дејановић, министарка просвете, Јелена Беговић, министарка науке, технолошког развоја и иновација, председница Уставног суда, Снежана Марковић, представници дипломатског кора, делегација градова пријатеља и јавног живота града.

Подсетивши на славну прошлост некадашње прве престонице модерне Србије као и на храброст и одлучност књаза Милоша који је одабравши Крагујевац за престону варош, на Ђурђевданској скупштини у манастиру Враћевшница, поставио темеље идентитета не само града Крагујевца већ и слободарске и независне Србије, градоначелник Крагујевца, Никола Дашић истакао је да у истом духу, следећи енергију и амбиције књаза, Крагујевац наставља да гради своју будућност.

Крагујевац се налази у новом инвестиционом циклусу који је покренуо председник државе Александар Вучић, а подржала Влада Србије. Од 17,8 милијарди евра, колико ће држава у оквиру плана „Србија 2027 –скок у будућност“ уложити у пројекте широм земље, само за Крагујевацопредељено је 1,2 милијарде евра. У овом импозантном пројекту, Крагујевцу припада значајна позиција, због чега треба да будемо поносни и спремни да изузетним радом пружимо подршку изазовима који су пред нама – казао је Дашић.

Међу најважнијим пројектима чију ће реализацију у наредне четири године подржати Република Србија су изградња Северне обилазнице, изградња и реконструкција Универзитетског клиничког центра, нова индустријска зона Цветојевац, железничка пруга Собовица – Лужнице, брза саобраћајница Крагујевац – Мрчајевци, стадион Чика Дача и зграда ФИЛУМ – а. Међу најважнијим инвестицијама између два Ђурђевдана, градоначелник је истакао  завршетак објекта Центара изврсности са Банком матичних ћелија у коме ће се налазити и Научно - технолошки парк, почетак изградње Иновационог дистрикта, треће фазе Дата центра и реконструкција Трга војводе Радомира Путника  која је реализована из градског буџета.

Ђурђевданска награда у области уметности припала је Предрагу Илићу и Сањи Живковић за монографију „Кнез Михаило кроз уметност и архив“ и Зорану Игњатовићу за реализацију три самосталне и шест колективних изложби у 2023. години.

Проф.др Милован Матовић добитник је Ђурђевданске награде у области медицине за увођење и терапијску примену Lu-PSMA у лечењу метастатског кастрацијски резистентног карцинома простате (mCRPC).

У области новинарства Ђурђевдански лауреат је Миодраг Стојиловић за књигу „Крагујевац отворени град који се воли“, а у области образовања Марина Петровић Јилих за допринос побољшању квалитета институционализоване наставе на немачком језику и књижевности.

У области привреде Ђурђевданска награда припала је компанији LionEight за допринос и подршку привредном и економском развоју града у 2023. години.

У области хуманитарног карактера, уЂурђевданска наградадодељена је Ивану Глишовићу, Владици Момчиловићу, Горану Ћираковићу, Милошу Илићу, Предрагу Ђокићу, Александру Симовићу, Милошу Дробњаку и Саши Бечановићу за учешће у спашавању угрожених лица након разорног земљотреса у Републици Турској 2023. године.

Плакете Светог Ђорђа уручене су ФК „Раднички 1923“ за изузетне спортске резултате и допринос афирмацији и промоцији Града Крагујевца и тренеру овог клуба, Феђи Дудићу.