Поводом обележавања Дана града Крагујевца, на Тргу војводе Радомира Путника целодневни програм намењен најмлађима у 11 сати отворио је Центар за неговање традиционалне културе „Абрашевић“. Том приликом су први пут наступали млађи и старији чланови Дечијег ансамбла. Дневни дечији Програм настављен је Ђурђевданским маскенбалом.

Велико интересовање и ове године је за Ђурђевдански маскенбал који је један од најлепших и најраздраганијих Програма у оквиру обележавања Дана града, казао је Бојан Павловић, директор Градске туристичке организације Крагујевац. Ово је прилика да пре свега наши најмлађи суграђани прикажу велику маштовитост и креативност у прављењу појединачних маски али да уједно покажу и заједништво у прављењу како групних тако и породичних маски. Традиционално, избор се организује у три категорије: најлепше појединачне, групне и породичне маске. У оквиру програма наступаће бројни плесни клубови. Велика је част и задовољство што сваке године имамо прилику да прикажемо оно најлепше чиме Крагујевац располаже а ту су пре свега најмлађи суграђани који се могу представи и приказати своју креативност, рекао је Бојан Павловић.

У обележавању Дана града на Тргу војводе Радомира Путника укљчили су се и професори и студенти Факултета педагошких наука који су осмислили програм „Ђурђевданско разгибавање“ у оквиру кога је постављен мини спортски полигон, а малишани су били у прилици да решавају музичке и ликовне задатке, математичке загонетке и да учествују у научне експерименте. Програму се придружило и Удружење љубитеља фића Крагујевац.

Иначе, дневни дечији Програм наставља се на Тргу доделом награда „Ђурђевдански венац“ у 17 сати, а у 18 сати представом „Пут око света са Леонтином“.