„Крагујевац који волим“ је тема литерарног конкурса „Ђурђевдански венац“ којим град Крагујевац у сарадњи са спонзорима другу годину за редом награђује најталентованије ученике основних школа. Приспели радови оцењивани су у две старосне категорије, од првог до четвртог и од петог до осмог разреда основне школе.

Поводом обележавања Дана града, Установа културе „Кораци“ у сарадњи са Градом и часописом „Дечје искре“ организовала је литерарни конкурс „Ђурђевдански венац“ на тему „Крагујевац који волим“, рекла је Мирјана Миленковић, директорка Установе културе „Кораци“. Интересовање је било велико. А у сарадњи са плесном школом „Атриум“ и драмским студијом Дома омладине додатно смо оплеменили данашњи програм, казала је Мирјана Миленковић.

„Ђурђевдански венац“ је награда која је установљена прошле године од стране Града са циљем афирмације и креативности код деце и њихово боље упознавање са историјом и културом града у коме живе, истакла је Сања Живковић, заменик главног уредника часописа „Дечје искре“ и члан жирија. Ученици основних школа били су у прилици да у року од месец дана шаљу радове на тему „Крагујевац који волим“, а трочлани жири, који су чинили професори српског језика и књижевности, одабрали су најбоље радове. Сви радови ће бити објављени у часопису „Дечје искре“ и ово је начин да скренемо пажњу на значај данашњег дана, Дана града али и да на прави начин деци покажемо шта значи волети свој град, рекла је Сања Живковић.

Прву награду „Ђурђевдански венац“ у категорији нижих разреда освојио је Михајло Бошковић III/5 ученик ОШ „Станислав Сремчевић“, другу Огњен Костић III/2 ОШ „Живадинка Дивац“ и трећу Јаков Јовановић III/3 ОШ „Станислав Сремчевић“, док у категорији виших разреда, прву награду је освојила Милица Степановић VI/2 ОШ „Ђура Јакшић“, другу Софија Ћирић VI ОШ „Јулијана Ћатић“ и трећу је освојио Аљоша Секулић VIII/3 ОШ „Вук Стефановић Караџић“.

Посетиоци су били у прилици да на Тргу војводе Радомира Путника доживе несвакидашње и узбудљиво искуство - лет балоном и да на јединствен начин уживају у панорамском погледу.