Млади теквондисти клуба „Број 1“ вечерас су први пут били у прилици да осете предности техничке подршке током тренирања испробавши електронске оклопе које им је уручио члан Градског већа за спорт, Предраг Стевовић.

Овај комплет опреме, такозвана „двојка“, први пут је виђена у Крагујевцу, а значи много. То ће деци помоћи да се што адекватније припреме за такмичење и сутра постижу још боље резултате, освајају још сјајнија одличја, да овај клуб, овај град и Србију представљају на најбољи начин, рекао је Стевовић. Он је истакао да су деца која овде тренирају већ доста мотивисана резултатима које клуб остварује, упорним родитељима који их доводе на тренинге, тренерима који су сјајни педагози, људи који свој посао раде на најбољи могући начин, као и сопственим постигнућима и да је ова донација још један додатни мотив који од њих може да створи будуће шампионе и сениоре спремне да се квалификују на Олимпијске игре. Ово је клуб који има велику и добру будућност, место на коме нема лажи и преваре, где млади спортисти показују своје умеће, оно што су увежбали претходних дана, месеци, година. Град ће као и до сада стајати иза њих и помоћи да ова деца остваре своје снове, поручио је Стевовић.

Председник Теквондо клуба „Број 1“, Радомир Бербатовић, каже да се клуб константно развија и из месеца у месец има све више чланова, а потврда доброг рада су резултати које деца остварују на такмичењима и поред тога што нису могли да их припреме да адекватно одговоре противницима јер у Београду, Војводини и Нишу већ имају овакву врсту опреме и пуно су увежбанији. Деца су до сада срцем радила за свој град и свој клуб, а захваљујући донацији Града Крагујевца, сада имамо опрему која ће нам помоћи да млађе кадете припремимо за будућа такмичења. Показали су да то могу и срцем, али сада ће моћи и технички, рекао је Бербатовић.