Предшколска установа ''Ђурђевдан'' обележила је 10 година постојања и рада забавно музичким програмом у свим вртићима који су малишани и васпитачи припремили тим поводом. Душан Алексић члан Градког већа за образовање и нова директорка ове предшколске установе Тијана Ристовић присуствовали су свечаности у обданишту ''Бубамара''.

Сарадња града Крагујевца и предшколских установа је изузетно значајна.Једна од најважнијих ствари у функционисању града је суфинансирање боравка деце у вртићима, чему треба додати улагања у објекте предшколских установа и финансирање зарада запослених, казао је Душан Алексић, члан Градског већа за образовање истичући изузетну десетогодишњу сарадњу са  Предшколском установом „Ђурђевдан''. За ову годину, која ће бити једна од најзначајнијих за „Ђурђевдан“, планирана је реконструкцији вртића „Колибри“, односно централне кухиње у којој се припрема храна за сву децу која похађају вртиће ове предшколске установе. У току су радови на изградњи вртића у Ердечу, који су почели 8. марта, а рок за завршетак је 300 дана. Захваљујући овој инвестицији капацитети ПУ „Ђурђевдан“ биће проширени за 270 места, додао је Алексић.

Директорка Ристовић је рекла да јој је припала част да баш у години јубилеја преузме руковођење Установом и да ће својим радом да настави да се залаже за раст и развој установе заједно са децом, а да ће приоритет остати подршка добробити деце, родитења, запослених и локалне заједнице. Аутентичност установе видљива је не само на нивоу града већ је кроз Еразмус програм искорачила на европску сцену, казала је Ристовић. Захвалност за досадашњи рад и успех установе дугујемо претходном менаџменту а ми ћемо настојати да будемо још бољи водећи се идејом да је установа подстицајна средина за развој сваког детета кроз игру, учење и односе које дете развија са вршњацима и одраслима у свом окружењу.