Пре почетка наставка седнице градског парламента заказаног за 10. мај с почетком у 9,00 сати, председник Скупштине Града Крагујевца Ивица Момчиловић од  8,15 сати одржаће консултације са шефовима одборничких група. На скупштинском заседању које је одржано 24. априла 2024. године одборници градског парламента усвојили су Предлог одлуке о престанку мандата одборника Скупштине града, Предлог решења о образовању сталних радних тела Скупштине града Крагујевца и Предлог одлуке о усвајању Стратегије развоја урбаног подручја града Крагујевца и општина Баточина, Лапово, Рача, Кнић, Топола и Аранђеловца, поред важне усвојене одлуке о додели Годишње награде града Крагујевца – Ђурђевданске награде за 2023. године.