Наставак редовне седнице Скупштине града Крагујевца која је била заказана за данас, одложен је за уторак, 14. мај.

Председник Скупштине града, Ивица Момчиловић је рекао да су, у циљу решавања новонастале ситуације, јутрос, пре почетка седнице биле заказане консултације одборничких група, али да се нико од одборника опозиције, изузев Јовице Радовановића, није појавио.

Одложили смо данашњу седницу због тога што желимо да још једном одржимо консултације пре заседања Скупштине града. Теза да одлажемо седницу због тога што поједини одборници нису ту једноставно не стоји, јер и без тих одборника који су уједно и посланици имамо већину. Ми смо били спремни да одржимо ову седницу, али сматрамо да је можда сврсисходније да још једном дамо шансу дијалогу и да у току консултација са представницима опозиције поразговарамо о превазилажењу ове ситуације – казао је Момчиловић.

Зато је, како је објаснио, наставак редовне седнице Скупштине града заказан за уторак, 14. мај. Претходно ће, из истог разлога, поново бити заказане консултације одборничких група у локалном парламенту.