Једна од најстаријих крагујевачких школа, ОШ „Мома Станојловић“ обележила је 134 године рада, свечаном академијом којој је присуствовао и Душан Алексић, члан Градског већа за образовање.

Резултати ученика постигнути у редовном раду и на свим нивоима такмичењима, највећи су понос ове школе коју тренутно похађа 740 ученика.

Са друге стране, у школи настоје да обезбеде што боље услове за одвијање наставног процеса у складу са савременим трендовима у образовању. Претходних година средствима ресорног министарства и Града Крагујевца, школа је у потпуности реконструисана.

Душан Алексић, члан Градског већа за образовање, честитајући Дан школе руководству и ученицима истакао је да је ова школа тренутно једна од најлепше уређених у граду. Протеклих година обновљена је у потпуности, а у плану је још и партерно уређење дворишта у чему ће град помоћи из сопствених средстава или конкурисањем за средства из других извора.

Школа „Мома Станојловић“ спада у ред најстаријих крагујевачких школа која данас прославља 134. рођендан. Име „Мома Станојловић“ носи већ 70 година. Трудимо се да из године у годину улажемо и направимо оптималне услове како за ђаке тако и за наставнике. За ову годину планирали смо један већи пројекат, а то је уређење партера школе који је у лошем стању и који већ дуго година покушавамо да средимо – казао је Рајица Ковачевић, директор школе и истакао да је поносан на чињеницу да ђаци ове школе, из године у годину, постижу врло запажене резултате на такмичењима свих нивоа. Школа ће те ученике наградити за посебне резултате пред крај школске године, на посебној свечаности која се организује њима у част, у складу са традицијом и добром праксом ове образовне установе.