У селу Рамаћа у току су радови на асфалтирању дела путног правца који води до суседног подрудничког села Каменица. За асфалтирање деонице дужине 1400 метара и ширине четири метра за које је утрошено 950 тона асфалтне масе, а које изводи Предузеће за путеве, из буџета Града Крагујевца је преко Градске управе за развој и инвестиције уложено око 18 милиона динара.

Ово је прва фаза радова на асфалтирању пута који не само да спаја Рамаћу и Каменицу, већ преко њих и нека друга села излазе на главни пут. Укупна дужина пута је три километра и у плану је да цео буде асфалтиран чим проблем имовинских односа, на коме представници села и Градске управе за развој и инвестиције већ раде, буде решен, рекла је др Снежана Живановић Катић, члан Градског већа за равномерни и одрживи развој села и града, која је данас обишла радове.

Подсетивши да је Град и ове године наставио са радовима на решавању комуналних проблема којих има у сваком од 56 села, она је нагласила да је путна инфраструктура питање пре свих. То је битно и селима која су ближа граду, али и овим подрудничким која немају пуно становника, али имају велику и разуђену територију. Ако желимо да мотивишемо младог човека да остане и овде живи, ради и заснива породицу, морамо да урадимо путеве, истакла је Живановић Катић. Приоритет нам је да, у складу са могућностима и захтевима Савета месних заједница, решимо инфраструктурне проблеме и да то буде равномерно заступљено у свим селима. Ово је први асфалт у овој години, али већ за месец дана асфалтираће се и у Дивостину, Церовцу, Опорници, Страгарима, Котрежу, навела је она и додала да се паралелно у суседној Каменици изводе радови на насипању локалних путева, у Ђуриселу се раде атарски путеви, а у Ботуњу крпе рупе. Трудимо се да у сваком селу урадимо што више, али не можемо преко ноћи да решимо све. Битно је да су радови на сеоском подручју кренули и неће стајати све до краја ове грађевинске сезоне, поручила је Живановић Катић.

Мештани Рамаће кажу да су на ово чекали 50 година и истичу да је пут, поред тога што је доста прометан између ових села, уједно и најближи транзитни правац између Страгара и Кнића.