У грчком граду Катерини почела је манифестација „Отворени путеви за Крагујевац“, коју овај град организује у знак будућег побратимства српског и грчког града. На манифестацији која траје пет дана око 30 удружења и малих привредника представља нашу културну баштину, гастрономске специјалитете и туристичку понуду Шумадије и Крагујевца.

Ово су два братска народа, сада и два братска града, а домаћини су се потрудили да ово буде посебан догађај, рекао је Радомир Ерић, члан Градског већа за привреду који у име града Крагујевца присуствује манифестацији. Крагујевац је у прилици да ових пет дана у Катеринију представи традицију, културну баштину, туристичке потенцијале, а са нама је и неколико угледних привредника, који ће надамо се, наћи овде нове привредне партнере и проширити своје пословање. Надамо се успеху на скупу који је тек почетак сарадње, као и да ће резултати после наше посете бити видљиви, поручио је Ерић.

Културну баштину наше земље и Крагујевца, песмом и игром представља Центар за неговање традиционалне културе Абрашевић који је наступао на свечаном отварању где су наступали и уметници из Грчке.

Економска сарадња за почетак огледаће се у пласирању српских производа у Катеринију, као и грчких у Крагујевцу. Иначе Крагујевац је од Катеринија добио и признање за развој сарадње два града.