На територији Града, екипе Јавног комуналног предузећа Шумадија Крагујевац, у складу са Програмом одржавања комуналне инфраструктуре, у понедељак, 13. маја, обављају следеће радове:

- асфалтирање ударних рупа у Улици Слободе, код Центра изврсности (МЗ 1.мај)

- припрема за асфалтирање Смедеревске улице (МЗ Станово) и улица на територији МЗ Ботуње

- постављање аутобуских стајалишта у Горњомилановачкој улици (МЗ Шумарице)

- насипање каменим материјалом и ваљање на територији МЗ Каменица

- обележавање хоризонталне сигнализације - пешачких прелаза у улицама Драгослава Срејовића, Браће Пољаковић и Војислава Калановића (МЗ Лепеница)

- поправка оштећене светлосне сигнализације на раскрсници улица Лепенички булевар и 27.марта (МЗ Центар), као и на раскрсници улица Кнеза Михаила и Кнеза Милоша (МЗ Палилуле)

- ручно чишћење и прочишћавање пешачких стаза, тротоара и платоа, сакупљање папира са јавних површина, машинско чишћење саобраћајница, као и ноћно прање улица у складу са Програмом одржавања јавне хигијене

- дневно прање улице 9.маја (МЗ Белошевац)

- кошење вегетације поред локалних путева Корман - Комарице

- кошење уређених зелених површина на територији МЗ Бубањ, МЗ Багремар и МЗ 21.октобар

- замена светиљки јавног осветљења које нису у функцији на територији МЗ Виногради и МЗ Ждраљица, као и отклањање кварова на мрежи јавног осветљења на територији Града.