На територији Града, екипе Јавног комуналног предузећа Шумадија Крагујевац, у складу са Програмом одржавања комуналне инфраструктуре, у уторак, 14. маја, обављају следеће радове:

- асфалтирање ударних рупа у Гружанској улици (МЗ Палилуле) и улица на територији МЗ Ботуње

- припрема за асфалтирање Смедеревске улице (МЗ Станово)

- постављање аутобуских стајалишта у Горњомилановачкој улици (МЗ Шумарице)

- насипање каменим материјалом и ваљање на територији МЗ Каменица

- рад булдожера на атарским путевима у Ђуриселу

- обележавање хоризонталне сигнализације - пешачких прелаза у улицама Слободе, Шумадијска, Браће Пољаковић, Војислава Калановића и делу Улице др Јована Ристића (МЗ Лепеница)

- постављање техничког средства за успоравање саобраћаја и вертикалне сигнализације у Улици Слободе (МЗ 1.мај)

- ручно чишћење и прочишћавање пешачких стаза, тротоара и платоа, сакупљање папира са јавних површина, машинско чишћење саобраћајница, као и ноћно прање улица у складу са Програмом одржавања јавне хигијене

- дневно прање Југословенске улице (МЗ Белошевац)

- кошење уређених зелених површина на територији МЗ Центар, МЗ Багремар, МЗ 21.октобар и МЗ Вашариште

- земљани радови, реконструкција зелене површине у Улици Слободе, код Центра изврсности (МЗ 1.мај)

- замена светиљки јавног осветљења које нису у функцији на територији МЗ Белошевац и МЗ Страгари, као и отклањање кварова на мрежи јавног осветљења на територији Града.