Град Крагујевац традиционално подржава конкурс „Причајмо о здрављу“ који Црвени крст расписује већ 15. годину поводом Светског дана здравља, награђујући ауторе најбољих ликовних и литерарних радова, ученике основних и средњих школа. За добитнике награда Јелена Павић, чланица Градског већа за здравствену и социјалну заштиту и др Гордана Дамњановић, помоћник градоначелника за здравствену и социјалну заштиту, људска и мањинска права, данас су приредиле свечани пријем на коме су деци уручени „паметни“ сатови, а по скромни поклон од Црвеног крста добили су професори који су их мотивисали на учешће.

Овај конкурс је изванредна прилика да се млади суграђани изразе креативно, али и да се едукују о важности очувања здравља, оценила је Јелена Павић, нагласивши да га локална самоуправа снажно подржава. Већ 15 година ово је један од кључних догађаја у нашем заједничком настојању да промовишемо здраве стилове живота међу децом и младима. Улагање у здравље и образовање младих је улагање у будућност нашег града. Град Крагујевац ће наставити да подржава и промовише активности и актере који доприносе здравијем животном окружењу, поручила је Павић и захвалила добитницима што својом креативношћу и ангажовањем инспиришу читаву заједницу.

Напоменувши да је један од првих циљева Црвеног крста да учи децу да брину о здрављу, потпредседник УО ГО Црвеног крста, др Љубиша Милојевић, истакао је да је врло значајно што су поред великог броја деце кроз ове радове и ангажман укључени школа и родитеља у целини, као и што све ово деца раде са љубављу и из срца.

Аутори награђених ликовних радова ове године су Софија Милојевић, ученица трећег разреда О.Ш. „Драгиша Михаиловић“, Зоја Тутуш, ученица шестог разреда О.Ш. „21. октобар“ и Ана Радовановић, ученици ТУШ „Тоза Драговић“, док су Нина Баловић, ученица другог разреда О.Ш. „Драгиша Михаиловић“, Андрија Стојковић, ученик трећег разреда О.Ш. „Вук Караџић“ и Николина Ковачевић, ученица петог разреда О.Ш. „Драгиша Луковић Шпанац“ аутори најбољих литерарних радова.