У организацији Народне библиотеке ''Вук Караџић'', Установе културе ''Кораци'' и Шумадија сајма под покровитељством Града Крагујевца од 15. до 19. маја  одржаће се Сајам књига. Отварање 15. по реду сајамске манифестације књига ''Књижевна зона'' ове године са темом ''Верујем у љубав на прву страну'' заказано је за среду 15. маја у 18 сати на Тргу војводе Радомира Путника, најављено је на конференцији за медије одржаној у Прес центру Шумадија сајма.

У згради суда исте вечери од 19.30 сати биће отворена изложба ''Крагујевац на фотографијама 1860-1945'' аутора Предрага Цилета Михајловића , избор из истоимене монографије издавача УК Кораци и биће доступна до 9. јуна. На вечери отварања овогодишње манифестације књижевно вече одржаће писац, преводилац и новинар Мухарем Баздуљ.

За све Крагујевчане и љубитеље писане речи током пет сајамских дана биће реализован богат пратећи програм у организацији УК ''Кораци'' и НБ ''Вук Караџић'', најавила је Мирјана Миленковић, директорка УК Кораци и позвала да предстојеће књижевне, књижевно-поетске вечери проведу на Тргу. На 15. издању Књижевне зоне УК Кораци ће представити наслове штампане протеклих годину дана, истакла је директорка установе. Она је позвала све школе да организовано посете дане посвећене најмлађима  када ће бити промовисане књиге ''Деца су благо'' аутора Александра Јањушевића и ''Вече са Лавом'' Марка Филиповића.

На Тргу војводе Радомира Путника своје наслове изложиће пет издавачких кућа УК Кораци, Акиа Мали принц, Валкира, Books, Свет стрипа, најавио је Александар Штајн, директор Шумадија сајма. Посетиоце очекују наслови књига по сајамским ценама али и богат културно-уметнички програм. У организацији градских установа представиће се велики број познатих писаца, казао је Штајн.

Издања 15. Књижевне зоне на Тргу војводе Радомира Путника биће доступна од 15. до 19. маја  од 9.00 до 21.00 час.