Прва редовна седница Скупштине града Крагујевца, која је почела 24. априла настављена је данас а након консултација које је са шефовима одборничких група одржао председник Скупштине Ивица Момчиловић. На консултацијама опозиција је изнела захтев да се прекине прво редовно заседање и настави седница по хитном поступку. Имајући у виду да је та седница завршена, њен наставак био би кршење Пословника о раду Скупштине града, што није могло бити прихваћено, рекао је председниик Момчиловић. Предложили смо да се тема о којој су одборници опозиције хтели да расправљају уврсти у дневни ред следеће редовне седнице, а која би била заказана за 20 до 25 дана у зависности од динамике пристизања материјала, што са њихове стране није прихваћено. Уважавајући захтеве једне трећине одборника градског парламента о формирању анкетних одбора, заказао сам 4. редовну седницу по хитном поступку за 21. мај са почетком у 9.00 сати а на дневном реду биће Одлука о образовању Анкетног одбора ради утврђивања чињеница и околности везаних за изградњу, пројектовање и извођење радова на објекту Градске тржнице и Предлог одлуке о образовању Анкетног одбора ради сагледавања околности везаних за Закључак Градског већа  које је усвојен у јуну прошле године.

Иначе на седници која је почела јутрос у 9.00 сати до сада је усвојена једна тачка дневног реда а односи се на одлуке о доношењу Програма из области јавног здравља. Пред одборницима се налази низ одлука међу којима су разматрање извештаја о пословању, усвајању финансијских планова и давању сагласности на Програме рада установа културе, више одлуке из комуналне области и друге.