Представници удружења и организација цивилног сектора који се на територији града Крагујевца баве здравственом и социјалном заштитом потписали су данас уговоре о финансирању/суфинансирању пројеката за 2024. годину. Потписивању у згради Градске управе присуствовала је Јелена Павић, чланица Градског већа за здравствену и социјалну заштиту и др Гордана Дамњановић, помоћник градоначелника за здравствену и социјалну заштиту, људска и мањинска права.

И ове године Град Крагујевац је Одлуком о буџету за 2024. годину за финансирање/суфинансирање програма 20 организација /удружења из области социјалне заштите издвојио средства у износу од 12 милиона динара. За програме и пројектне активности три удружења из области здравствене заштите издвојено је 3, 5 милиона динара, казала је Јелена Павић, чланица Градског већа за здравствену и социјалну заштиту. Средства се годинама уназад обезбеђују за функционисање и рад удружења и организација као и за реализацију њихових програмских и пројектних активности.

Помоћник градоначелника за здравствену и социјалну заштиту, људска и мањинска права др Гордана Дамњановић је подсетила на немерљив значај сарадње локалне самоуправе и организација и удружења јер заједнички раде на култури и посвећености у промоцији права и обавеза како локалне заједнице тако и самих удружења. То је важан фактор у социјализацији, социјалној инклузији и реализовaњу права чланова удружења и организација у запошљавању, остваривању здравствене заштите, подсетила је др Дамњановић.