Немачки произвођач лаке и компактне грађевинске опреме и машина „Вакер Нојзон“ данас је обележио 17 година пословања у Крагујевцу. Директор компаније, Мајкл Шмукер представило је изазове са којима се компанија суочава као и планове за будућност који укључују изградњу додатних капацитета, као и фабрику готових производа. У име Града Крагујевца, обележавању годишњице пословања присуствовали су Дејан Ружић, заменик градоначелника и Александар Милошевић, члан Градског већа за инвестиције и управљање пројектима.

Директор компаније, Мајкл Шмукер истакао је да упркос значајним тржишним изазовима у последњих годину дана, компанија наставља да улаже у модерну опрему, аутоматизацију, освајање нових производа и технологија као и у развој запослених.

Посао је започет од мале радионице на пар стотина квадрата, да би данас стигли до фабрике чије се операције одвијају на две локације, са више од 500 запослених. Прошле године почела је са радом нова фабрика ове компаније у Крагујевцу. Вредност инвестиције је више од 20 милиона евра. У наредним фазама развоја компаније, предвиђено је проширење постојећег производног погона у оквиру кога би требало да се налази модерна фарбара као и изградња потпуно нове фабрике за склапање готових производа – грађевинских машина.

Дејан Ружић, заменик градоначелника Крагујевца истакао је да је „Вакер Нојзен“ један од најбољих примера компанија које реинвестирају у нашем граду и да је то одлична порука која шаљемо свим потенцијалним инвеститорима.

Они су један од бољих примера компаније која је све потребне дозволе добијала у најкраћем могућем року и то је наш став као града који имамо према свим инвеститорима. Сваког клијента гледамо као ВИП клијента из разлога што нам је у интересу да они дођу у Крагујевац, да инвестирају и пруже могућност нашим грађанима да имају сталан, добар, сигурно и добро плаћен посао – казао је Ружић и додао да озбиљну предност града Крагујевца представља и Универзитет али и систем дуалног образовања. Вакер Нојзен је једна од компанија која активно учествује у систему дуалног образовања у нашем граду и на тај начин добија готове и квалитетне кадрове.