Прва редовна седница Скупштине града Крагујевца која је почела 24. априла, а наставила се јуче и данас завршена је око 18.30.

Поред раније усвојених одлука, одборници су током данашњег заседања усвојили одлуке о давању сагласности на Одлуке Надзрног одбора Јавног комуналног предузећа „Шумадија“, Одлуку о преносу удела града Крагујевца у капиталу Истраживачког развојног центра за биоинжињеринг „Биорц“ доо Крагујевац и Одлуку о прихватању удела накнаде у друштву Рад група д.о.о. Крагујевац.

У оквиру тачке дневног реда које се односе на област избора, постављења, именовања и разрешења на првој редовној седници Скупштине града именован је вршилац дужности директора Центра за образовање Крагујевац, Ненад Танасијевић. Досадашњи в.д. директора Градске туристичке организације Бојан Павловић, именован је за функцију в.д. Установе културе „Кораци“, док је досадашња директорка ове установе Мирјана Миленковић именована на функцију в.д. директора Градске туристичке организације.

Иначе од овлашћених предлагача, председник Скупштине града Крагујевца Ивица Момчиловић, добио је предлоге за повлачење осам тачака дневног реда, које ће се наћи на неком од наредних скупштинских заседања.

Као што смо Крагујевчанима обећали на почетку, седница Скупштине града је завршена и све одлуке које су важне за функционисање града Крагујевца донете су онако како смо и рекли, а селектиране су у односу на хитност у поступању што нам је и била водиља, казао је Ивица Момчиловић, председник Скупштине града. Све оно што није донето од одлука биће расподељено на неку од наредних седница или ћемо их уврстити на начин на који то предлагач буде дефинисао и наставити да функционишемо нормално. Прва наредна седница је седница по хитном поступку која је заказана за уторак 21. мај са почетком у 9.00 сати и тада ћемо формирати Анкетне одборе за које је опозиција била заинтересована, чиме смо испунили све оно што се од нас тражило, закључио је Момчиловић.

Иначе на седници су због поднете остакве констатовани престанци мандата три одборника, Сузане Миловановић, Мирка Чикириза и Славка Перовића.