У згради Окружног начелства (бивше зграде Суда) синоћ је отворена изложба фотографија Предрага Михајловића Цилета „Крагујевац на фотографијама 1860-1945.“ а избор је илустрација из истоимене књиге Установе културе „Кораци“ из ове године.

Тема изложбе је град Крагујевац кроз период од 84 године, колико је временска дистанца између најстаријих фотографија које је начинио Анастас Јовановић а насталих у периоду док је био управитељ двора Обреновића и „најмлађих“ фотографија Аугуста Чернеа насталих после савезничког бомбардовања Крагујевца 1944. године.

Изложбу је отворила чланица Градског већа за културу Ана Петровић Јелић која је изразила задовољство што је изложба на којој је представљена историја нашег града, а због које се осећамо посебним постављена током мајских свечаности. Надам се да ће за око 160 година, колико има и најстарија фотографија ове поставке, на месту где смо сада, стајати фотографија на којој ће бити описано отварање изложбе Предрага Михајловића Цилета, рекла је Петровић Јелић, поручивши посетиоцима да уживају у прошлости и будућности Крагујевца, најлепшег града на свету.

Крагујевац делује као место које је од оријенталног градитељског наслеђа ушло у европски градитељски урбанистички и споменички манир, а радници у војној индустрији замењују сеоске мотиве са жетелачких моба, преноси свој утисак Предраг Михајловић Циле, аутор изложбе фотографија на којима су представљени изглед Крагујевца, зграде, његови житељи и догађаји. Заинтересованог гледаоца изложба води, попут времеплова, у неки свет који је у исто време стваран и наднараван, истинит и материјализован пред гледаоцем, а у исто време више непостојећи, истиче Михајловић.

Изложба „Крагујевац на фотографијама 1860-1945.“, отворена је до 9. јуна а посетиоци у бившој згради суда могу да је погледају од уторка до петка у времену од 17.00 до 20.00 сати а викендом од 11.00 до 14.00 сати.