"Програми и мере подршке предузетницима на територији града Крагујевца" била је тема форума на коме је поред представника Града присуствовало око 20 предузетника из области металског и ИКТ сектора, старих заната, жена предузетница и удружења, а поводом доношења новог документа локалне политике који треба да допринесе изради што квалитетнијег Програма за локални економски развој. Овај Програм односи на доделу подстицајних средстава микро и малим предузећима на територији града кроз који је у претходне две године из градског буџета одобрено субвенција за 66 предузетника и удружења, у укупном износу око 22 милиона динара.

Крагујевац је први град у Србији који је кренуо са програмом мера подршке за постојеће привредне субјекте, рекао је Дејан Ружић, заменик градоначелника, подсетивши да Република Србија преко Националне службе за запошљавање даје средства за започињање сопственог бизниса а да је мало програма који подржавају постојеће фирме. Посебно сам поносан на подршку женама предузетницама, за које смо такође иновативни и издвојени као добар пример, имајући у виду да смо посвећени једном веома битном микро сегменту код кога се, после најкритичнијих првих 12 месеци показао највећи проценат опстанка, додао је Ружић. Намера града Крагујевца, поручио је он, да настави са подршком постојећих фирми и да из године у годину повећава износ средстава за Програм локалног економског развоја.

Ово је трећа година како подржавамо развој малих и микро предузећа до 50 запослених, јер је према речима Радомира Ерића, члана Градског већа за привреду, развој једног града најбитнији у том сегменту. Подсетивши на Заставу чије се пропадање одразило на Град, он је истакао да ако имамо ширу мрежу развијених микро и малих предузећа град ће сигурно боље пословати. Због тога нам је циљ да опстану и запошљавају што више људи, јер се то опет враћа у буџет а та средства ћемо моћи да усмеравамо даље.

Данашњи форум била је прилика да предузетници изнесу своја мишљења, како би град Крагујевац креирао програме подршке ближе њиховим потребама и интересима, али и да се упознају како могу доћи до информација у вези са програмима подршке које локална самоуправа реализује.