Грађевински радови започети прошле године на изградњи новог Дечијег одмаралишта „Богдан Милановић“ на Бешњаји приводе се крају. Крагујевачка деца добиће ускоро одмаралиште по најновијим стандардима.

Велико ми је задовољство и јако сам поносан што је објекат завршен до крова јер ће град Крагујевац, а пре свега деца имати једно ново и лепо уређено одмаралиште на Бешњаји рекао је градоначелник, Никола Дашић. У складу са потписаним уговором и када донатор Славољуб Милановић заврши свој део посла, Град ће кренути у расписивање јавних набавки и свега што је потребно да би се пројекат спровео до краја. Укупна инвестиција и заједничко улагање је 130 милиона динара. Скоро половину је обезбедио донатор Славољуб Милановић, а другу половину ће финасирати Град, истакaо је Никола Дашић, и нагласио да се планира и асфалтирање пута до самог одмаралишта.

Груби грађевински радови на одмаралишту које је финансирао Славољуб Милановић приводе се крају, а остале радове који подразумевају комплетан завршетак објекта обавеза су града Крагујевца, казао је Дејан Ружић, заменик градоначелника. Изградњом бунара имаћемо довољан капацитет воде да би одмаралиште функционисало и задовољило потребе противпожарне заштите, јер је Град у обавези да зврши цео систем водоснабдевања које ће радити ЈКП „Водовод и канализација“. Одмаралиштем ће управљати град Крагујевац. Када је завршетак радова у питању у уговору није наведен рок, али због самих поступака јавних набавки није реално да објекат завршимо пре марта или јуна следеће године, што зависи и од временских услова, рекао је Дејан Ружић.

Славољуб Милановић је истакао да је пројекат у току градње мењан и да се сада објекат простире на 1850 квадрата. Урађен је по најновијим стандардима, три пута је већи од старог, имаће затворен базен, свака соба има своју терасу и купатило. Само да видим кад први клинци протрче овим пропланцима, пројуре ходницима одмаралишта и направе прву журку у диксотеци. И то је то, моја мисија је испуњена, казао је Милановић.