Полагањем венаца и пригодним програмом на Тргу војводе Радомира Путника, обележена је годишњица смрти славног војсковође. У име града Крагујевца, венце су положиле Ана Петровић Јелић, чланица Градског већа за културу и др Гордана Дамњановић, помоћница градоначелника за здравствену и социјалну заштиту, људска и и мањинска права.

Војвода Радомир Путник је био један од највећих војсковођа, најутицајнијих и најумнијих људи свога времена, рекла је Дамњановић. Као војни стратег са неприкосновеним ауторитетом, војвода Радомир Путник је пет пута био министар војни и два пута начелник генералштаба, и због свега тога, према заслугама војводе који је у овом граду и рођен, Крагујевац исказује посебну пажњу, негује његову славу и не да забораву да га прекрије, поручила је Гордана Дамњановић. Помоћница градоначелника је истакла још и да је њему посвећен нови трг са преко 5.000 квадрата и централном фигуром Радомира Путника, радом вајара Коке Јанковића, која све нас а посебно младе генерације, подсећа на потребу да за будућност чувамо оно што се стекло тешком борбом у тадашње време, а то су слобода, мир и благостање.

Полагање венаца поводом годишњице смрти војводе Радомира Путника организовало је Удружење „Потомака ратника Србије 1912-1920. године“, чији је председник Милан Вујичић, истакао да то ове године чине са посебним задовољством, јер је трг веома лепо уређен и да се тиме, на прави начин, одужујемо војводи.

Поред представника Града и поменитог удружења, венце су положили и представници Војске Србије, СУБНОР-а и потомци славних ратника.