Поводом Дана града Приједора који се обележава16. маја, у овом граду борави делегација града Крагујевца, Стефан Никезић, члан Градског већа за заштиту и унапређење животне средине и Стефан Јовановић, помоћник градоначелника за омладину и сарадњу са Универзитетом.

Кроз бројне манифестације Приједор показује љубав према свом граду на исти начин на који то и Крагујевац чини а са жељом да се развија и постане најбоље место за живот својих суграђана, рекао је Стефан Никезић, на пријему који је за делегације приредио градоначелник Приједора Слободан Јавор. Ово је дан када се сећамо прошлости, али и гледамо у будућност са надом и оптимизмом а то је још једна нит која спаја наша два града. Честитајући празник градоначелнику Приједора и грађанима овог града, Никезић је изразио уверење да наша два града могу остварити пројекте и иницијативе који ће створити још чвршће везе и допринети бољој будућности Крагујевца и Приједора.

До сада се сарадња са овим градом огледала у узајамним посетама током обележавања Дана два града а делегација Приједора гост је Крагујевца током октобарских манифестација. Овогодишња посета делегације из Крагујевца Приједору била је и прилика да се разговара о унапређењу сарадње у области културе, спорта и размене младих.