Грађење заједништва деце и одраслих у вртићу и локалној заједници тема је првог стручног сурета удружења васпитача Шумадије у организацији Савеза удружења васпитача Србије, Удружења васпитача Шумадије Крагујевац и ПУ „Нада Наумовић“ и „Ђурђевдан“. Васпитаче из шумадијског округа и читаве Србије, представнике Школске управе, Центра за образовање, стручне сараднике и саветнике, представнике Педагошког факултета и Високе школе струковних струдија за образовање васпитача из Новог Сада у име града поздравио је Душан Алексић, члан Градског већа за образовање истичући да је локална заједница свесна свих изазова са којима се предшколске установе и васпитачи сусрећу током рада али да се то не одражава на квалитет рада и њихово залагање у развој деце у предшколским установама.

Град Крагујевац 25 посто буџета издваја за ресор образовања и то није довољно ако се осврнемо на листу чекања малишана за упис у предшколске установе. У домену града јесте проширивање капацитета предшколских установа чији смо оснивач и с поносом могу да истакнем да ове године после више од деценије Град поново гради државне вртиће у Ердечу и један у насељу Бубањ. Изградња два нова вртића прошириће капацитете за око 400 места у обе предшкодлке установе, казао је Душан Алексић, члан Градског већа за образовање. Поред тога, подсетио је он, завршена је реконструкција и реновирање дела вртића Црвенкапа у којем је недавно избио пожар и малишани су враћени у своје просторије. До краја лета биће завршени радови на реконстркцији кухиње ПУ Ђурђевдан која се налази у вртићу Колибри. Алексић је учесницима стручног саветовања пожелео успешан рад.

Удружење васпитача Србије постоји већ 20 година. То су године заједништва током којих су грађена непролазна добра и вредности за нашу заједницу васпитача, за просветну заједницу у Србији и друштво у целини, казала је у обраћању Слободанка Радосављевић, васпитач, председник УО Савеза удружења васпитача Србије. Циљеви стручних усавршавања као данашњег јесу размене добрих и корисних идеја за децу али и афирмацију и усавршавање васпитача у циљу унапређења васпитно –образовне праксе.