Тим за уништавање неексплодираних убојних средстава (НУС – а) Oдељења за цивилну заштиту и управљање ризиком Управе за ванредне ситуације у Крагујевцу Сектора за ванредне ситуације Министарства унутрашњих послова Републике Србије 21. маја, у периоду од 10.00 до 14.00 часова, извршиће извиђање, обележавање, проналажење, ископавање, идентификацију, уклањање транспортом и уништавање НУС-а пронађених на територији Шумадијског управног округа и то: 1 ручна бомба М75, 1 ручна бомба М35, 1 ручна бомба М17, 1 ручна бомба No15, 1 комад ПА метка 20 мм, 10 комада метка 7,9 мм, 3 артиљеријска пројектила калибра 76 мм и 1 артиљеријски пројектил калибра 76 мм.

Преузимање пронађених убојних средстава извршиће се 21. маја од 10.00 до 14.00 часова на локацији у Улици Симе Марковића бб – градилиште „Објекат трговине“, а њихово уништавање ће бити у каменолому привредног друштва „Корманпут“ д.о.о, на локацији „Стражевица“ у селу Градац, општина Баточина.