Поводом обележавања 25 година од страдања војника Радише Илића, који је 20. маја 1999. године, у бици V батаљона војне полиције у одбрани државне границе Кошаре, изгубио живот, градоначелник Крагујевца Никола Дашић организовао је пријем за представнике Удружења ветерана органа безбедности и војне полиције Србије, председника скупштине Удружења генерал-мајора у пензији Тодора Петковића, члана Слободана Радмиловића и Живка Илића, оца погинулог војника са Кошара.

Радиша Илић је једини војник који је на одлужењу војног рока дао живот за отаџбину а који је заједно са 107 официра, подофицира и војника по уговору из Крагујевца, Ваљева и Београда, припадника V батаљона, борио против албанских терориста на Кошарама. Најмлађег међу нама нисмо успели да сачувамо али је остао у нашим срцима. Ту га чувамо од заборава, казао је Слободан Радмиловић, члан Удружења органа безбедности и војне полиције Србије и ветаран са Кошара, припадник V батаљона, присећајући се сабораца који су страдали за отаџбину.

Подружници Удружења органа безбедности и војне полиције Србије, Град Крагујевац је обезбедио просторије. Место које с пијететом чува сећање на хероје ратова 1991 – 1999. године. Одлуком Скупштина града Крагујевца 2019. године, сквер у центру града носи име ''Хероји са Кошара''.