Свечаном академијом и доделом годишњих награда наставном и научноистраживачком особљу за изузетне резултате у научноистраживачком односно уметничком раду, Универзитет у Крагујевцу је обележио Дан Универзитета и славу установе – Светог апостола и јеванђелисту Јована Богослова.

Проф. др Ненад Филиповић, ректор Унивезитета је изразио задовољство што ће у 48. години постојања Универзитета, завршити Центри изврсности, у којима ће се преко 300 младих истраживача бавити истраживањима из биомедицинског инжењеринга, биомедицинских наука и информационих технологија и што је започета изградња Иновационог дистрикта, чијем раду ће Универзитет такође значајно допринети.

Академији је присуствовао градоначелник Крагујевца Никола Дашић и том приликом истакао значај Универзитета у развоју града.

Универзитет је Крагујевац учинио градом који може да буде носилац развоја у земљи; бројни млади научници и истраживачи су доприносили ширењу научне базе, али и примени нових технолошких достигнућа. Без Универзитета, Крагујевац данас не би био исти, рекао је Дашић. Он је подсетио да је на презентацији плана „Скок у будућност - Србија 2027“, који се односи на целу државу, управо Крагујевац проглашен амбасадором развоја, а то наш град не би био, да није Универзитета. Универзитет је подршка сваком иновативном пројекту, који је на располагању научним радницима као и студентима, склоним да померају границе, како у науци, тако у новим иновативним решењима. Дашић је подсетио да је пре три месеца почела изградња Иновационог дистрикта, да посебно место заузимају Центри изврсности и да ће Крагујевац ускоро бити једини град у Србији са два научно – технолошка парка, што значајно јача позицију Крагујевца на мапи светске науке и технологије.