За екипе и појединце крагујевачких основних и средњих школа који су се пласирали на 12. Олимпијске спортске игре ученика Републике Србије и наставнике физичког васпитања који су их припремали, данас је у згради Градске управе организован испраћај. Срећан пут и успех на овом такмичењу које сутра почиње у Новом Саду пожелео им је члан Градског већа за спорт, Предраг Стевовић.

Ово је до сада највећи успех наше деце када је у питању број такмичара који су се квалификовала на Олимпијске спортске игре ученика Србије, сада већ традиционалну манифестацију која младима пружа шансу да још више напредују у спорту, али пре свега да буду здравији и срећнији. Циљ оваквих такмичења није само да деца освоје медаљу, већ и да заволе спорт, тренирају, склапају нова пријатељства, а ако сутра одлуче да се спортом и баве, представљају свој град и државу на најбољи могући начин, рекао је Стевовић. Подсетивши да локална самоуправа финансира годишње програме Савеза за школски спорт Крагујевац, он је поручио да ће Град Крагујевац наставити да подржава овакве и сличне активности и помаже родитељима наших ђака да их одласци на такмичења што мање коштају.

Председник Савеза за школски спорт Крагујевац, Драган Ђорђевић, каже да је у Крагујевцу учествовало 7862 ученика из основних и средњих школа који су се такмичили у разним спортовима. Иза нас је дуга спортска сезона која је трајала 72 такмичарска дана и сада одлазимо на саму завршницу где Крагујевац представља 17 екипа и 58 појединаца, итакао је Ђорђевић, укупно 172 ученика и 42 професора физичког васпитања који су те појединце и екипе водили.