Крагујевцу је припала част да буде домаћин Републичког рангирног турнира у стреличарству, који се данас одржава на фудбалском терену ОФК Кошутњак. Tакмичење, у коме се око 80 учесника из целе земље надмеће у различитим категоријама и стиловима стреличарства, организује Стреличарски клуб ОСИ "Око соколово".

Турнир је отворио Предраг Стевовић, члан Градског већа за спорт, не скривајући том приликом понос што се турнир оваквог ранга одржава баш у нашем граду.

Наш Стреличарски клуб "Око соколово" је клуб од великог реномеа и зато је овај клуб добио организацију купа од стране Стреличарског савеза Србије, а данас су још једном показали да су веома добри домаћини и да на њих, и Стреличарски савез Србије, али и град Крагујевац, могу да рачунају, истакао је Стевовић.

Стевовић је посебно нагласио значај одржавања турнира на терену у Кошутњаку, јер Град Крагујевац има визију за унапређење спортских садржаја у овом делу града.

Жеља нам је да Кошутњачком парку вратимо стари сјај, али и да, уз усвајање одговарајућих планова, припремимо подлогу за много лепих спортских садржаја које до сада Кошутњак није имао. Верујем да уз мало труда, рада и жеље, можемо урадити још много тога лепог за Крагујевац, а Кошутњак можемо учинити једним од најлепших паркова у земљи. Град ће овакве манифестације, удружења и клубове као што је "Око соколово", максимално подржавати, рекао је Стевовић

У име организатора, председник клуба Дејан Миловић је истакао задовољство због великог броја учесника турнира, због добрих временских услова за његово одржавање и најавио да ће крагујевачки клуб и убудуће радити на промоцији стреличарства.