Центар за развој услуга социјалне заштите ’’Кнегиња Љубица’’, установа социјалне заштите која се бави пружањем услуга социјалне заштите за децу, младе, одрасла и стара лица на подручју града Крагујевца обележио је данас 13 година рада. На пријему организованом у просторијама Центра коме су присуствовали Јелена Павић, члан Градског већа за здравствену и социјалну заштиту, Предраг Стевовић, члан Градског већа, представници градских институција, ресорних градских управа и запослени у Центру,  презентовани су резултати постигнути између две годишњице.

За претходну годину имали смо амбициозне планове и циљеве и с поносом могу да истакнем да смо све задато успели и да остваримо, казала је Славица Новаковић, в.д. директора Центра издвајајући као један од најбитнијих релиценцирање свих услуга Центра. Данас смо једна од малобројних установа социјалне заштите у Србији која има све услуге лиценциране. Уз помоћ донатора успели смо да реновирамо један број соба у Центру, средимо собе у Прихватилишту и другим деловима установе. За најмлађе кориснике направили смо играоницу, уз донаторе набавили интерактивну дрвену кућицу, а почетком године уз донаторе и подршку града игралиште за најмлађе, подсетила је директорка Новаковић. Говорећи о плановима она је истакла да је Центру потребно возило 8+1 са рампом и једним местом за ОСИ. Кроз донације обезбедићемо  летњиковац за стара лица, планирамо теретану и теретану на отвореном, а поред реновирања осталих соба, у плану је и подизање ограде око дворишта Центра, казала је директорка центра.

Од оснивања до данас, Центар је уз подршку града Крагујевца и Министарства за рад, запошљавање, борачка и социјална питања, успела да развије шест услуга и поново добије лиценце за прихватилишта за децу и младе, за жртве породичног насиља, Саветовалиште за брак и породицу, Дневни боравак за децу и младе, Помоћ и нега у кући за одрасле и старије особе и Дневни боравак за одрасла и стара лица.